Co to jest Zumba®? Na czym polega fenomen Zumba® Fitness? - ZUMBALIFE

Idź do spisu treści

Menu główne

Co to jest Zumba®? Na czym polega fenomen Zumba® Fitness?


Czym jest Zumba i na czym polega jej fenomen?

Zumba ® to fuzja tańca i aerobiku zainspirowana latynoskimi rytmami.

Jest zabawna...

Zumba ® jest genialnym połączeniem tańca i spontanicznej zabawy. Wyzwala niesamowitą energię i jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu.  Trening przy pomocy kroków tanecznych sprawi, że poczujesz się, jak na wystrzałowej imprezie! Podczas zajęć panuje luźna atmosfera zabawy, co dodaje odwagi osobom nowo przybyłym oraz sprawia przyjemność tym, którzy do tej pory nie przepadali za fitnessem. Zumba ® świetnie sprawdza się również podczas wszelkich imprez rozwrywkowych >>


Jest łatwa...

Zumba ® jest zdecydowanie dla każdego, bez względu na wiek, płeć, kondycję fizyczną czy umiejętności taneczne. Jest bardzo łatwa do naśladowania.  Aby wziąć udział w zajęciach Zumba ®, nie trzeba umieć tańczyć. Wystarczy TYLKO CHCIEĆ. Jeśli myślisz o sobie: "Przecież ja kiepsko tańczę, mam nieskoordynowane ruchy...", koniecznie przyjdź na zajęcia Zumba ® . Szybko zaczniesz myśleć o sobie pozytywnie :) Na treningach można spotkać aż cztery pokolenia, które naprawdę doskonale się bawią. Każdy może dostosować intensywność ruchów do swoich możliwości, aby czuć się komfortowo. Wybierz odpowiednie zajęcia Zumba ®  >> dla siebie i rozpocznij niesamowitą przygodę!


Jest modna...

Zumba ® Fitness jest najmodniejszym programem łączącym  elementy tańca i fitnessu. Ten spontaniczny trening zachwyca setki tysięcy ludzi na całym świecie. Łatwo wpadające w ucho muzyczne hity, zmiksowane z elementami tanecznymi salsy, mambo, reggaetonu, hip-hopu czy cumbii, tworzą nowatorski, niezwykle dynamiczny program fitness.


Jest świetnym treningiem...

Zumba ® to fantastyczny trening dla umysłu, ducha i całego ciała. Zwiększa wytrzymałośc organizmu, powoduje spalanie mnóstwa kalorii w bardzo przyjemny sposób. Pomaga skoordynować własne ruchy. Ilość spalonych kalorii podczas jednego treningu to ok.600 kalorii!!! Większość kroków jest na tyle łatwa, że nie będziesz skupiać się na wysiłku. Doznasz za to wiele frajdy... Łączysz więc przyjemne z pożytecznym, bo możesz kształtować swoją sylwetkę, świetnie się bawiąc :) Już po niedługim czasie zauważysz poprawę swojej kondycji oraz wzmocnienie i uelastycznienie partii mięśniowych nóg, pośladków, brzucha, pleców i ramion. Na zajęciach wykonujemy ruchy do muzyki o zmiennym rytmie, dzięki czemu ćwiczenia są bardzo efektywne.


Jest relaksująca...

Na zajęciach Zumba ® zapomnisz o codziennych problemach  i upływie czasu.  Pozbędziesz się stresu i poprawisz swoje samopoczucie.


Pozwala poznać nowych ludzi...

Dzięki wspólnej zabawie wśród rówieśników, nawiążesz nowe znajomości, pozbędziesz się kompleksów i nabierzesz pewności siebie. Swoich dotychczasowych kolegów, przyjaciół poznasz od nowej, całkiem innej strony. Pamiętaj, że spojrzeniem i gestem można wyrazić znacznie więcej, niż słowami. Ta innowacyjna formuła fitnessu, jaką jest Zumba® Fitness niesamowicie integruje ludzi.

Jest zaraźliwa...

Jeśli weźmiesz udział w kilku treningach Zumba ® , mozesz się pozytywnie uzależnić ;)....., ale to chyba nie powinno być problemem. Odrobinka wyginania ciała przy energetycznych dźwiękach jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;)


Kilka słów o historii...

Zumba® powstała w połowie lat 90. Ten rewolucyjny program fitness odkrył przez przypadek zdolny instruktor aerobiku oraz tancerz Alberto "Beto" Perez. Któregoś dnia zapomniał zabrać płyty z odpowiednią muzyką na swoje zajęcia aerobiku. Nie zrezygnował jednak przez to z prowadzenia zajęć, lecz ku zaskoczeniu wszystkich tancerzy wykorzystał to, co miał pod ręką, czyli swoją ulubioną muzykę latynoską. Poprowadził zajęcia, całkowicie improwizując. Uczestnicy treningu byli zachwyceni i pokochali ten spontanicznie stworzony program fitness. Tak Perez dokonał rewolucyjnej dla aerobiku zmiany, którą upowszechnił później w Stanach Zjednoczonych. W 2001 przyniósł program Zumba® do Miami na Florydzie, co miało ogromne znaczenie dla rozwoju tego programu. Założył firmę Zumba® Fitness. Od tego momentu Zumba® stała się największym i najbardziej udanym połączeniem tańca i fitnessu.

Celem firmy
Zumba® Fitness jest rozszerzenie marki na całym świecie. Prawie 12 milinów ludzi na wszystkich kontynentach systematycznie uczestniczy w zajęciach Zumba® w 110 000 miejscach znajdujących się w ponad 125 krajach! Do Polski Zumba® dotarła w 2009 roku i szturmem zdobywa nowe parkiety :)

 
 
 
Zumba ® i Zumba ® Fitness logo są znakami towarowymi Zumba Fitness, LLC, używanymi na podstawie licencji.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego